Головна     Опис методу     Бібліотечка     Завантажити     Контакти          

Як навчитися набирати «всліпу»

Часто нас дивує така картина, коли ми бачимо, як хтось працює на клавіатурі і зовсім не дивиться на неї. А все дуже просто - це людина змогла навчитися працювати по так званому «сліпому методу набору». Вся суть цього методу полягає в тому, що людина працює на клавіатурі зовсім не дивлячись на неї.

Такий метод комп’ютерного набору, безсумнівно має дуже багато переваг. Особливо він стає у пригоді тим людям, котрим доводиться набирати тексти щодня на упродовж цілого дня. Цей метод набору текстів має дві основні переваги, які переконають кожного, хто захоче навчитися цьому методу:

1. Після закінчення курсу навчання ви зможете набирати тексти десятьма пальцями, що значно підвищує швидкість набору.

Особливо корисним цей метод буде для тих хто друкує тільки двома пальцями. Навіть маючи великий досвід роботи двома пальцями сама більша швидкість друкування складає приблизно двісті знаків за хвилину.

Освоївши метод тач-тайпінгу ваша швидкість друкування зросте вдвічі, тобто ви цілком легко будете друкувати зі швидкістю чотирьохсот знаків за хвилину. А дуже суттєво зекономить ваш робочий час.

2. Другою перевагою такого набору є те, що ви маєте можливість повністю сконцентруватися над змістом своєї роботи, не замислюючись ні на хвилину над самим текстом і не шукаючи потрібні літери на клавіатурі.

Дуже складно пояснити такий стан речей людині, яка не вміє друкувати «всліпу». Постарайтеся уявити собі, що ви придумали якесь речення , а пальці якимось чудом вже набрали його на клавіатурі. Якщо хтось попросив би людину, яка володіє «сліпим методом набору» намалювати розташування літер на клавіатурі, то навряд чи хтось би це зробив. Вміння набирати тексти «всліпу» не є знанням, це вже є звичка, яка глибоко вкоренилася у підсвідомість людини. Вміти набирати тексти таким методом це так само, як вміти ходити. І досить складно пояснити як це ви робите людині, яка не вміє цього.

Отже, як же навчитися набирати «всліпу»?

Відносно методики навчання «сліпому методу набору» то в цьому випадку все доволі просто і водночас дуже складно. Вам буде потрібно раз і назавжди позбутися від ідеї дивитися на клавіатуру. Тепер погляньте на клавіатуру востаннє, запам’ятайте де які літери розміщенні, ставте пальці лівої руки на «фіва», а правої «олдж». Великі пальці лівої та правої руки розташовуються на пробілі. Тепер можна сміливо приступати до практичних занять.

Такий підхід до навчання буде вимагати у вас великої концентрації, а також значної сили волі. На початках швидкість набору у вас буде дуже малою, навіть меншою, ніж ви дивилися на клавіатуру. Для того щоб ви набрали літеру тексту, вам буде потрібно згадати, де вона знаходиться.

Спокуса покинути ці заняття буде дуже великою, адже на даний час ви і так непогано набираєте текст. Але ви повинні знати, що результат при постійних заняттях почне показувати себе вже через кілька тижнів після початку занять, і він буде в кінцевому результаті вартий ваших зусиль.

Спочатку ви зауважите, що вже перестаєте замислюватися над розташуванням деяких літер, а пальці починають безпомилково тиснути на потрібну клавішу. Трохи згодом ви побачите, що слова, які вживаються найчастіше набираються самі собою. А вже через декілька місяців, після початку навчання, ви почнете усвідомлювати, що вже не намагаєтеся згадати розташування літер на клавіатурі, а процес набору відбувається ніби автоматично.

На даний час в Інтернеті є дуже багато програм, які дають можливість прискорити процес навчання, виділимо найцікавіші з них:

· Соло на клавиатуре
· VerseQ
· Stamina
· Клавіша

Засвоюємо англійську розкладку

В більшості випадків всі починають освоювати кириличну розкладку клавіатури. Після освоєння кирилиці кожен може досить легко набирати тексти на українській та російській мові. Але коли вам потрібно буде набирати текст латинським алфавітом, то відповідно вам доведеться знову повернути свій погляд до клавіатури та орудувати двома пальцями. І якщо раніше вас не хвилювала та обставина, що при переході на латиницю вам доводиться друкувати двома пальцями, то в тих випадках, коли обставини заставляють працювати з англомовними текстами, ви будете відчувати велику незручність.

В цьому випадку Вам доведеться, неначе маленькій дитині, яка починає вчитися ходити, знову змусити себе не дивитися на клавіатуру і набирати тексти всіма десятьма пальцями. На самих початках швидкість друкування значно падає. Але це буде тривати до того моменту поки ваші знання про те, де яка літера знаходиться, не перетворяться у звичку.

Також радимо прочитати:

· Історія сліпого десятипальцевого методу
· Розкладка клавіатури
· Освоєння сліпого десятипальцевого методу
· Навчання сліпого методу набору в українській школі
· Навчальні матеріали для сліпого десятипальцевого методу
· Огляд клавіатурних тренажерів© 2009-2022 Клавіатурний тренажер "Клавіша". Всі права застережено » корисні сайти