Головна     Опис методу     Бібліотечка     Завантажити     Контакти          

Освоєння сліпого десятипальцевого методу

У зв'язку із широкими поширенням комп'ютерних технологій вкрай необхідною стає робота на клавіатурі. Навчаючись сліпому методу друкування вже менш ніж за місяць щоденних півгодинних тренувань можна набирати текст "наосліп". Таким чином, не витративши навіть 24 години свого часу, людина здобуває навики, які в майбутньому заощадять їй масу часу та дозволять отримувати задоволення від роботи на клавіатурі. Тут слід відмітити, що вдосконалення подальших швидкісних навичок - справа часу.

Саме головне при навчанні сліпому методу - запам'ятати розташування клавіш. Для навчання за сліпим методом краще всього використовувати "порожню" клавіатуру (наприклад, Das Keyboard) і при цьому слід мати в полі зору, на стіні або на екрані монітора, добре видиме зображення клавіатури. Таким чином форсується відчування клавіш і відвикання дивитися на клавіатуру.

В першу чергу необхідно добре запам'ятати розташування домашнього ряду та положення на ньому вказівних пальців. Після кожного натискання вказівні пальці обов'язково повинні повертатися в початкове положення, тобто на домашній ряд.

Технології навчання сліпого машинопису, до активного розвитку Інтернету, та появи величезної кількості програмного забезпечення в широкому доступі, в основному містили в собі відпрацювання ударів по клавішах, набирання комбінацій, що часто зустрічаються у звичайному текстовому редакторі. Такі вправи зберігають актуальність і на сьогоднішній день, а отримання базових навиків сліпого друкування було доступно в основному через відвідування курсів сліпого друкування та навчання з викладачем. На сьогоднішній день на допомогу тим, хто навчається цій технології, розроблено значна кількість навчальних матеріалів і багато їх розміщено в Інтернеті, які можна використовувати для самостійного навчання сліпому методу. Більше того, навряд зможуть курси охопити все різноманіття підходів до навчання, яке можна реалізувати, використовуючи матеріали Інтернету.

Всі навчальні матеріали можна розподілити на наступні групи:

1. навчальні посібники, що містять інструктаж з побудови графіків навчання, термінам навчання, що містять добірки вправ, та іншу корисну теоретичну інформацію з техніки швидкісного набору.

2. клавіатурні тренажери (наприклад, такі як "Соло на клавіатурі", "Stamina" чи "Клавіша"), робота з якими може скласти майже половину всіх вправ у навчанні. Їхня роль достатньо велика, тому що багато з них сприймаються як весела гра, і є потужним механізмом утримуючим багатьох ледачих учнів від ідеї закинути розпочате навчання.

3. метод навчання роботою, без якого такий список був би неповним, є доволі ефективним і вигідним за часом. Його можна назвати неофіційним методом навчання сліпому друкуванню. Такий спосіб полягає в розвитку навиків швидкого друкування безпосередньо систематичним набором на клавіатурі тексту в процесі необхідної сторонньої друкованої праці на комп'ютері. Користуючись таким способом можна підвищувати швидкість сліпого друкування, повністю витрачаючи час роботи на клавіатурі безпосередньо на робочу діяльність, без додаткових витрат на не утилітарний набір тексту в програмах-тренажерах. Користувач, що включив цей методу статтю про сліпе друкування, на власному досвіді може підтвердити досить високу ефективність подібного способу навчання. Так для точного запам'ятовування розташування буквених та розташованих над ними цифрових клавіш достатньо декількох днів. Потім можна поступово підвищувати швидкість сліпого друкування систематичним набором тексту в процесі повсякденного набору тексту для персональних сторонніх завдань. Зростання швидкості набору буде збільшуватися без витрат часу на додаткові тренувальні вправи в комп'ютерних програмах.

4. змагання з техніки сліпого друкування, які проводяться на спеціальних сайтах. Вони так само виконують стимулюючу роль у розвитку прихильності до навчання способу сліпому методу.

Також радимо прочитати:

· Історія сліпого десятипальцевого методу
· Розкладка клавіатури
· Як навчитися набирати «всліпу»
· Навчання сліпого методу набору в українській школі
· Навчальні матеріали для сліпого десятипальцевого методу
· Огляд клавіатурних тренажерів© 2009-2022 Клавіатурний тренажер "Клавіша". Всі права застережено » корисні сайти