Головна     Опис методу     Бібліотечка     Завантажити     Контакти          

Розкладка клавіатури

Зазвичай при друкуванні наосліп розташування восьми пальців (крім великих над пробілом) утворюють один ряд уздовж середини клавіатури, так званий домашній ряд. Більшість комп’ютерних клавіатур мають виступи у вигляді крапок або ліній на тих клавішах, де повинні знаходитися вказівні пальці (F/J в англійській розкладці QWERTY, та А/О в українській розкладці). Таким чином, людина яка друкує текст, може на дотик визначити правильне (над домашнім рядом ) розташування пальців.

Типова українська розкладка клавіатури:

українська розкладка клавіатури

Такий метод друкування вимагає спеціальної підготовки, для чого створені спеціальні курси машинопису, а також паперові та комп’ютерні самовчителі (останні часто виконуються в цікавій формі, подібно до відеогри)

При сліпому методі друкування основний наголос робиться на тактильні відчуття пальців рук і м’язову пам'ять, а не на зір.

Зазвичай початковим методом при вивченні комп’ютера існує інший метод друкування – знайти та натиснути (його називають двопальцевим), де процес друкування здійснюється двома вказівними, дуже рідко середніми, пальцями. Замість того, щоб знаходити потрібний символ на клавіатурі, ґрунтуючись на м’язовій пам’яті, доводиться кожного разу знаходити його знову, що в значній мірі сповільнює сам процес друкування, але з іншого боку не вимагає попередньої підготовки.

Також радимо прочитати:

· Історія сліпого десятипальцевого методу
· Освоєння сліпого десятипальцевого методу
· Як навчитися набирати «всліпу»
· Навчання сліпого методу набору в українській школі
· Навчальні матеріали для сліпого десятипальцевого методу
· Огляд клавіатурних тренажерів© 2009-2022 Клавіатурний тренажер "Клавіша". Всі права застережено » корисні сайти