Головна     Опис методу     Бібліотечка     Завантажити     Контакти          

Навчальні матеріали для сліпого десятипальцевого методу

Матеріали, які дають можливість навчати сліпому методу набору, ми можемо розділити на такі основні групи:

1. Навчальні програми, які в своїх матеріалах і інструкціях, мають необхідні дані як правильно скласти графік та терміни навчання. Такі програми в обов’язковому порядку повинні мати ряд вправ, а також різного виду теоретичну інформацію по техніці сліпого набору.

2. Клавіатурні тренажери. Їхня роль в процесі навчання дуже велика, так як при правильному підборі вправ, особи, які займаються освоєнням сліпого методу, мають можливість відпрацьовувати рідко застосовувані символи і при цьому дають можливість тренувати слабкі пальці. Більшість з них побудована на принципі забавних ігор, що в свою чергу представляє собою механізм, який дає можливість утримувати, не зовсім активних учнів, від ідеї покинути початий курс навчання.

3. Змагання по техніці сліпого друкування. Такі змагання зазвичай проводяться на спеціальних сайтах. Мета таких змагань – на початкових етапах навчання виконувати стимулюючу роль, а для користувачів, які вже освоїли техніку сліпого набору, служать відмінним тренажером для подальшого удосконалення таких навиків.

4. Методика навчання роботою. Без цього методу наш список був би неповним. Цей метод заключається в тому, що навики друкування починаються розвиватися безпосередньо систематичним набором тексту на клавіатурі. Як і всякий інший метод він має також ряд недоліків. Зазвичай особи, які хочуть навчитися методу сліпого друкування, під час навчання дуже часто використовують лише декілька пальців, що в кінцевому результаті значно знижує швидкість, а також безпомилковість набору тексту, збільшує об’єм переміщення кистей рук. Більшість таких користувачів в кінцевім результаті, так і н навчаться сліпому методу набору тексту. Зазвичай такий метод називають «напівзрячим».

Також радимо прочитати:

· Історія сліпого десятипальцевого методу
· Розкладка клавіатури
· Освоєння сліпого десятипальцевого методу
· Як навчитися набирати «всліпу»
· Навчання сліпого методу набору в українській школі
· Огляд клавіатурних тренажерів© 2009-2022 Клавіатурний тренажер "Клавіша". Всі права застережено » корисні сайти